ترانسدیوسر ولتاژ

ترانسدیوسر

ترانسدیوسر ولتاژ (VOLTAGE TRANSDUCER) یک مدار الکتریکی است که بر سطح ولتاژ توزیع شده در مدار الکتریکی نظارت می کند. ترانسدیوسر های ولتاژ دارای انواع و کاربرد های گوناگوگی می باشند. به طور خلاصه نحوه عملکرد ترانسدیوسر ولتاژ به شرح زیر می باشد:
این ترانسدیوسر RMS را رصد می کند و ولتاژ های پایین تر و یا بالاتر از حد نرمال و تعریف شده را شناسایی می نماید. از گرم شدن بیش از حد موتور جلوگیری می نماید .ترانسدیوسر های ولتاژ عمدتاً در منابع قدرت DC و مخابراتی استفاده می شوند .این ترانسدیوسر ها بسته به نوع و اندازه شلن در کامپیوتر ها و ترانسفورمر های بزرگ استفاده می گردند.و با اندازه گیری دائم ولتاژ و نگاه داشتن آن در یک سطح معین از آسیب رسیدن به دستگاه های الکترونیکی جلوگیری می نماید. برخی از ترانسدیوسر های ولتاژ به قدری کوچک هستند که می توانند ولتاژ های مختلفی که از یک کامپیوتر شخصی عبور می کنند را اندازه گیری نمایند، به این ترتیب ولتاژی که از قطعات مختلف کامپیوتر عبور می کند همیشه ولتاژ مناسبی می باشد.

صفحه1 از3

پیمان الکتریک در سال 1377 توسط برادران هرمان مقدم افتتاح گردید که به عنوان واردکننده و تامین کننده کلیه لوازم برقی، صنعتی فعالیت می نماید .