ولت متر

    • مدل
    • کد سفارش
    • شرکت سازنده
    • کشور سازنده
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

ولت متر که همچنین به عنوان ولتاژ متر شناخته می شود، ابزاری مورد استفاده برای اندازه گیری اختلاف پتانسیل یا ولتاژ، بین دو نقطه در یک مدار الکتریکی یا الکترونیکی است. برخی از ولت مترها مختص استفاده در مدارهای جریان مستقیم (DC) در هستند؛ برخی دیگر برای مدارهای جریان متناوب (AC) طراحی شده اند. ولت مترهای تخصصی می توانند فرکانس رادیویی ولتاژ(RF) را اندازه گیری کنند.

ولت متر آنالوگ اولیه شامل یک گالوانومتر حساس (متر فعلی) در مجموعه ای با مقاومت بالا می باشد. مقاومت داخلی ولت متر باید بالا باشد. در غیر این صورت جریان قابل توجهی دریافت می کند، و در نتیجه عملکرد مدار تحت تست را بر هم می زند. حساسیت گالوانومتر و ارزش مقاومت سری رنج ولتاژی که متر نمایش می دهد را تعیین می کند.

peymanelectric-voltmetr

ولت متر دیجیتال ولتاژ را به طور مستقیم به عنوان اعداد نمایش می دهد. برخی از این مترها مقادیر ولتاژ با چندین ویژگی قابل توجه را تعیین می کند. ولت متر های آزمایشی کاربردی حداکثر میزان 1000 تا 3000 ولت (V) را دارا می باشند. بیشتر ولت مترهای تولید تجاری مقیاس های متفاوت دارند که در قدرت 10 افزایش پیدا می کنند ؛ به عنوان مثال، 0-1 V، 0-10 V، 0-100 V و 0-1000 V.

ولت متر دیجیتال (DVM) ولتاژ ورودی ناشناخته را با تبدیل ولتاژ به مقدار دیجیتال اندازه گیری می کند و سپس ولتاژ را به شکل عددی نمایش میدهد. DVMs معمولا در اطراف نوع خاصی از مبدل آنالوگ به دیجیتال به نام ی مبدل یکپارچه سازی طراحی شده است.

peymanelectric-voltmetr

اسیلوسکوپ می توان برای اندازه گیری ولتاژ پایین استفاده می شود. جابجایی عمودی مربوط به ولتاژ لحظه ای می باشد. اسیلوسکوپ نیز برای اندازه گیری ولتاژ AC و برنامه های کاربردی RF بسیار عالی می باشد. ولت متر برای اندازه گیری اختلاف پتانسیل بالا نیاز پروب های سنگین، سیم کشی، و عایق دارد.

peymanelectric

 

بازدید 447 بار

پیمان الکتریک در سال 1377 توسط برادران هرمان مقدم افتتاح گردید که به عنوان واردکننده و تامین کننده کلیه لوازم برقی، صنعتی فعالیت می نماید .