ترانسدیوسر ری اکتیو

    • مدل
    • کد سفارش
    • شرکت سازنده
    • کشور سازنده
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

ترانسدیوسر ری اکتیو

مبدل هایی که نیاز به یک منبع قدرت خارجی برای عملیات دارند به عنوان مبدل یا ترانسدیوسر ری اکتیو (reactive) نامیده می شوند. این وسیله یک سیگنال خروجی در قالب برخی از تغییرات در مقاومت، خازن و یا هر یک از پارامتر های الکتریکی دیگر تولید می کند که به یک سیگنال جریان یا ولتاژ معادل تبدیل می شود. به عنوان مثال، فتوسل (LDR) یک مبدل ری اکتیو می باشد که زمانی که نور روی آن می افتد مقاومت باطری را تغییر می دهد. این تغییرات در مقاومت با کمک یک مدار پل به سیگنال متناسب تبدیل می شود. از این رو فتوسل را می توان برای اندازه گیری شدت نور استفاده کرد.

transducer

سنسور ری اکتیو نیاز به یک منبع قدرت خارجی برای عملکرد خود دارد که به نام یک سیگنال ری اکتیو خوانده می شود. سیگنال توسط سنسور برای تولید یک سیگنال خروجی مدوله شده است. برای مثال، یک ترمیستور هیچ سیگنال الکتریکی تولید نمی کند، اما با عبور جریان الکتریکی از طریق آن، مقاومت در برابر آن را می توان با تشخیص تغییرات یا ولتاژ در سراسر ترمیستور اندازه گیری کرد.

peymanelectric-transducer

 

سنسورهای passive  یا منفعل در نتیجه این بر انگیختگی یک تغییر در برخی از کمیت های الکتریکی منفعل به وجود می آورد، مانند خازن، مقاومت، و یا اندوکتانس به وجود می آورد. این ها معمولا نیاز به انرژی الکتریکی اضافی برای تحریک شدن دارند. یک مثال ساده از یک مبدل منفعل دستگاهی است که شامل طول سیم و یک اتصال محرک به سیم می باشد. وضعیت اتصال طول موثر سیم را تعیین می کند و  مقاومت طول سیم را تغییر می دهد. نمونه های دیگر از سنسورهای منفعل یا پسیو فشار سنج، ردیاب درجه حرارت مقاومت (RTDs) و دما یابها یا مقاومت گرمایی هستند.

 

برای مشاهده لیست کامل ترانسدیوسر IME اینجا کلیک نمایید

بازدید 340 بار

پیمان الکتریک در سال 1377 توسط برادران هرمان مقدم افتتاح گردید که به عنوان واردکننده و تامین کننده کلیه لوازم برقی، صنعتی فعالیت می نماید .