آدرس جدید سایت پیمان الکترونیک

http://peymanelc.com

ترانسدیوسر دما چیست

    • مدل
    • کد سفارش
    • شرکت سازنده
    • کشور سازنده

ترانسدیوسر دما (مبدل دما ) چیست؟

سیستم های مبدل دما امروزه بسیار رایج است. از ترانسدیوسر دما جهت سیستم های دما و حرفه ای برای کنترل و بازرسی در گرمایش، تهویه و قسمت های تهویه مطبوع و همچنین در هر جای دیگری که لازم است برای تست دمای فرایند تولید باشد استفاده می شود. ترانسدیوسر دما بر اساس اصول اندازه گیری  متفاوت هستند.

temptransducer-peymanelectric

 

ترانسدیوسر دما دستگاهی است که در سیستم کنترل دمای اتوماتیک درجه حرارت را تبدیل به برخی از مقدار دیگر مانند حرکت مکانیکی، فشار، یا ولتاژ الکتریکی می کند؛ این سیگنال در کنترل پردازش پیشروی کرده  و به عنوان  یک محرک که حرارت سیستم را کنترل می کند استفاده شود.

مدل های مختلف مبدل درجه حرارت در دسترس هستند. سیستم های دما برای اندازه گیری درجه حرارت با استفاده از اشعه مادون قرمز استفاده می شود برای غلظت درجه حرارت سطح به کار گرفته می شود.

temptransducer-peymanelectric

علاوه بر این، دیگر ترانسدیوسر های دما برای اندازه گیری درجه حرارت هوا استفاده می شوند وتبدیل آن به یک سیگنال نرمال وجود دارد. سیستم های دما معمولا به واحد کنترل جداگانه متصل می شوند. سیستم های دما تبدیل یک مقدار فیزیکی را به سیگنال الکتریکی که نرمال به یک دستگاه کنترل منتقل می شود.مبدل دما دستگاهی است که هر کمیت فیزیکی مانند مقدار حرارتی را به انرژی مکانیکی را به فشار و سیگنال های الکتریکی و غیره تبدیل میکند، به عنوان مثال، در ترموکوپل اختلاف پتانسیل الکتریکی به دلیل اختلاف دما در سراسر پایانه های به وجود می آید.

temptransducer-peymanelectric

پیمان الکتریک در سال 1377 توسط برادران هرمان مقدم افتتاح گردید که به عنوان واردکننده و تامین کننده کلیه لوازم برقی، صنعتی فعالیت میکند .