حفاظت کاتدیک

    • مدل
    • کد سفارش
    • شرکت سازنده
    • کشور سازنده
این مورد را ارزیابی کنید
(12 رای‌ها)

حفاظت کاتدیک چیست؟
حفاظت کاتدیک (CP) تکنیکی است که برای کنترل خوردگی سطح فلز با ایجاد کاتد از سلول الکتروشیمیایی استفاده می شود. یک روش ساده برای حفاظت فلز از خوردگی و زنگ زدگی و تبدیل به آند می باشد. برای ساختارهایی مانند خطوط لوله طولانی، که در آن حفاظت کاتدیک منفی گالوانیکی کافی نیست، منبع برق خارجی DC برای استفاده از جریان کافی استفاده می شود.

حفاظت کاتدیک
سیستم های حفاظت کاتدیک طیف گسترده ای از سازه های فلزی را در محیط های مختلف محافظت می کنند. برنامه های کاربردی رایج عبارتند از: آب فولاد یا خطوط لوله سوخت و مخازن ذخیره سازی فولادی مانند آب گرم کن های خانگی؛ بدنه کشتی و قایق ؛ سکوهای نفتی دریایی و دکل های حفاری درخشکی؛ ساختارهای کشتزارهای بادی دریایی و میله های تقویت کننده فلزی در ساختمان ها و سازه های بتنی. یکی دیگر از کاربردهای رایج در فولاد گالوانیزه است که در آن پوشش محافظتی روی قطعات فولادی آنها را از زنگ زدگی محافظت می کند.
حفاظت کاتدیک در بعضی موارد می تواند از ترک خوردگی جلوگیری کند.

حفاظت کاتدیک
واحد ترانسفورماتورهای محافظ کاتدیک اغلب به صورت سفارشی ساخته شده و مجهز به ویژگی های مختلف از جمله نظارت از راه دور و کنترل، قطع کننده های فعلی انتگرال و انواع مختلفی از محفظه های الکتریکی است. ترمینال منفی خروجی DC به ساختار محافظت شده توسط سیستم حفاظت کاتدیک متصل است. خروجی یکسو کننده کابل DC مثبت است و به آند متصل می شود. کابل برق متناوب AC به پایانه های ورودی یکسو کننده متصل می شود.

حفاظت کاتدیک

بازدید 232 بار

پیمان الکتریک در سال 1377 توسط برادران هرمان مقدم افتتاح گردید که به عنوان واردکننده و تامین کننده کلیه لوازم برقی، صنعتی فعالیت می نماید .