فیوز مینیاتوری

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

فیوز چیست

فیوز نوعی دستگاه حفاظتی در مقابل ولتاژ و جریان بیش از حد می باشد. اجزای ضروری فیوز یک سیم فلزی یا نوار است که زمانی که جریان بیش از حد به وجود می آید ذوب می شود و مدار که به آن متصل است قطع می شود. مدارهای کوتاه، اضافه بار یا خرابی دستگاه اغلب دلیل جریان بیش از حد هستند.

فیوز مینیاتوری
فیوز مینیاتوری یا کلید مینیاتوری در ابعاد فیزیکی نسبتا کوچک و در کاربرد بسیار متنوع هستند. رایج ترین اندازه ها عبارتند از 5 × 20 میلی متری (M205) و فیوزهای 6.3 اینچ 32 میلی متری (3AG) که بیشترین حجم فروش این گروه را تشکیل می دهند. این وسیله در ابتدا برای کاربردهای خودرو طراحی شده بود اما امروزه آنها در الکترونیک، ابزار دقیق، صوتی، حفاظت از منبع تغذیه و هزاران برنامه کاربردی مختلف استفاده می شوند.

 کلید مینیاتوری
فیوز مینیاتوری شامل فیوزهای زنجیری و فیوز نگهدارنده هستند. لینک فیوز حاوی عنصر فیوز است و باید بعد از اینکه ذوب شد با یک فیوز جدید جایگزین شود. عنصر فیوز می تواند به طور مداوم جریان را تحت شرایط داده شده حمل کند. هنگامی که جریان نامی بیش از حد باشد، فیوز با توجه به مقدار مشخص شده توسط استانداردها ذوب می شود و جریان برق قطع می شود. مدت زمان فرآیند ذوب در استانداردهای مربوطه مشخص می شوند.

 فیوز نگهدارنده