از انکودر می توان در دستگاه PLC نیز استفاده کرد. بنابراین در زمان استفاده از انکودر در plc باید به نکاتی توجه داشت.در ویدیو زیر می توانید اطلاعاتی را درباره استفاده از انکودر در plc بدست آورید.
نصب انکودر افزایشی از جمله مواردی است که باید بعد از خرید انکودر و هنگام نصب انکودر افزایشی به آن توجه نمود. در ویدیو زیر با نصب انکودر افزایشی آشنا می شوید.
در اتوماسیون صنعتی از انکودردوار به عنوان سنسور زاویه، موقعیت، سرعت و شتاب استفاده می شود. با استفاده از ابزارهایی چون چرخ دنده ها و تسمه نقاله، توسط انکودر دوار حرکات خطی را نیز می توان کنترل کرد. انواع انکودر دوار عموماً چرخش مکانیکی را به سیگنالی الکتریکی تبدیل می کنند که می توان آن را توسط شمارنده ها، تاکومترها و کنترل کننده های دیجیتالی پردازش نمود در ویدیو زیر با موضوعانکودر دوار چیست و چگونه کار می کند، آشنا می شوید.
انکودر افزایشی محصولی است که جهت مصارف کاربردی و صنعتی در انواع دستگاه ها استفاده می گردد. در ویدیو زیر به بیان اینکهانکودر افزایشی چگونه کار می کند، می پردازیم.
انکودر قابل برنامه ریزی هوهنر شامل سری شفت با کد PR90 و سری هالوشفت با کد PR90H می باشد. در ویدیو زیر به معرفی انواع انکودرقابل برنامه ریزی هوهنر پرداخته ایم.
شرکت hohner اسپانیا تاسیس شده در سال 1983 ، یکی از بزرگترین و برترین تولید کنندگان انکودر ابسولوت با مشخصات خاص در جهان می باشد . این شرکت قابلیت ارائه انواع انکودر قابل برنامه ریزی از 0 الی 65000 پالس و همچنین انکودر ابسولوت 12 الی 32 بیتی ، انکودر مطلق ، انکودر افزایشی ، انکودر موازی ، انکودر شفت دار ، انکودر هالو شفت ، انکودر مغناطیسی ، انکودر خطی ، انکودر فیلدباس ، انکودر ضد انفجار و ماژول الکترونیکی را دارا می باشد . در ویدیو زیر قسمتی از معرفی انواع انکودرهوهنر در نمایشگاه SPS را مشاهده می…
تست انکودر یکی از مواردی است که باید در هنگام خرید انکودر به آن توجه نمود. در ویدیو زیر با نحوه تست انکودر آشنا می شوید.