انکودر (Encoder)

انکودر (Encoder) قطعه ای است که از آن به عنوان رمزگذار نیز یاد می شود. انکودر قادر به دریافت دور (speed) و سیگنال آنالوگ از دستگاه و ارائه آن به صورت پالس و سیگنال دیجیتال در خروجی می باشد . انواع انکودر می تواند در تعیین موقعیت سرووموتورها و ایجاد نمودن خروجی دیجیتال در اثر جابجایی به صورت زاویه ای یا خطی کمک بسیاری انجام دهد. همچنین می توان به انکودر موتور و کاربرد آن در انواع موتور اشاره نمود. نحوه تست انکودر هم یکی از پر اهمیت ترین مواردی است که باید در زمان استفاده از انکودر (Encoder) به آن توجه گردد.
انکودر ها را می توان در مدل های مختلف مانند: انکودر مطلق، انکودر افزایشی ، انکودر ابسولوت ، انکودر چرخشی و انکودر قابل برنامه ریزی دسته بندی نمود. هم چنین انکودر مطلق به دو دسته سینگل ترن (SINGLE TURN) و انکودر مولتی ترن (MULTI TURN) تقسیم بندی می گردد.
جهت مشاهده توضیحات بیشتر و دریافت کاتالوگ انکودر+PDF آن می توانید از مطالب موجود در بخش مقالات و کلیک بر روی هر کدام از انواع انکودر با برندهای متفاوت بهره مند شوید.

فروش ویژه انواع انکودر

بازرگانی پیمان الکتریک

جهت مشاوره تخصصی و خرید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
021-33993055 || 021-33993009

پیمان الکتریک در سال 1377 توسط برادران هرمان مقدم افتتاح گردید که به عنوان واردکننده و تامین کننده کلیه لوازم برقی، صنعتی فعالیت می نماید .